طراحی پورتال


با بزرگتر شدن سازمان‌ها و افزایش سرویس‌های ارایه شده در هر سازمان، تعداد سیستم‌های نرم‌افزاری نیز در هر سازمان روز به روز در حال افزایش است. هزینۀ نگهداری و به روز رسانی این سیستم‌ها، در کنار مزایای آنها، سالیانه هزینه‌های هنگفتی را متوجه سازمان ها می کند. پرتال سازمانی سعی دارد تا عملكرد همه واحدهای سازمان را در یك سیستم نرم‌افزاری يكپارچه نموده و نیازهای مختلف خاص هرواحد را پاسخ گوید.

 پورتال سازمانی سیستم‌های كامپيوتری مستقل را در واحدهای آموزشی، مالی، منابع انسانی، انبارداده‌ها و ... در هم می‌شكند و آنها را با برنامه نرم‌افزاری يكپارچه كه به ماژول‌های نرم‌افزاری تقسیم می‌شود، جايگزين می‌سازد. بدین ترتیب واحدهای مالی، ساخت و انبارداده‌ها هنوز هم نرم‌افزار خودشان را دارند، با این تفاوت كه حال نرم‌افزارها به یكديگر لینك شده‌اند، به گونه‌ای كه واحد مالی می‌تواند به سادگی و با مراجعه به انبارداده‌ها از تحویل سفارش مطلع شود. پرتال‌ها قابلیت انعطاف بالایی دارند، به گونه‌ای كه شما می‌توانید بعضی از ماژول‌ها را نصب كنید بدون اینكه نیاز باشد تا كل بسته را خریداری نمایید. برای مثال، بعضی از شركت‌ها فقط ماژول مالی یا منابع انسانی را نصب می‌كنند، قابلیت توسعۀ بسیار بالای پرتال این امکان را برای سازمان فراهم می کند که در صورت نیاز به ماژول دیگر این ماژول به راحتی و به صورت یکپارچه با کل پرتال و با سیستم های دیگر به آن اضافه شود. به این قابلیت پرتال‌های سازمانی معماری ماژولار گفته می‌شود. ویژگی دیگر پرتال‌های سازمانی معماری سرویس‌گرای آنها می‌باشد. به این معنی که ماژول‌های مختلف بر روی پرتال فقط از طریق سرویس‌دهی با یکدیگر در تماس خواهد بود، این معماری امکان ارتباط ماژول‌های پرتال با سایر نرم‌افزارهای سازمانی را به سادگی فراهم می‌کند.

"شرکت پردازش هوشمند البرز" با ارائه راه حل پورتال سازمانی حرفه ای تحت پلتفرم مایکروسافت با  آخرین متدولوژی روز دنیا و بهره گیری از فناوری ASP.net  و بانک اطلاعات جامع SQL Server 2008 و پیاده سازی متدولوژی چهار لایه توانسته پورتال سازمانی با تیم پشتیبانی قوی و قابل ارائه و گسترش برای تمام سازمانها فراهم نماید...